Ознака: Наташа Петровска

Кривична пријава за Владимир Талески за „Копанки“

Градоначалничката на Битола, Наташа Петровска денеска објави дека општина Битола поднесе кривична пријава против поранешниот градоначалник на Битола Владимир Талески и други лица за...

Градоначалничката на Битола побара бесплатен јавен превоз за битолчани

Градоначалничката на Битола, Наташа Петровска, по бројните барања на битолчани за преземање конкретни мерки за почист воздух, денеска покрена и достави иницијатива до превозниците...

Отворен почесен конзулат на Албанија во Битола

Денеска во Битола со свечена церемонија е отворен почесниот конзулат на Албанија. За прв почесен конзул на Алабнија во Битола е именуван екс министерот...

Почна реконструкцијата на Офицерскиот дом во Битола

Со потпишувањето на договорот на градоначалничката на Битола Наташа Петровска, претставници на изведувачите, надзорот, задолжените лица од општината за проектот, како и претставници на...

Проекти многу, велосипедска патека ниту една

Во рамките на Европската недела на мобилност, минатата недела, на една од најфреквентните улици во Битола, Васко Карангелевски, во присуство на градоначалничката Наташа Петровска...

Прва официјална посета на новиот грчки конзул во Општина Битола

Во прва работна и официјална посета на Општина Битола престојуваше новиот конзул на Генералниот конзулат на Република Грција во Битола, Ахилеас Ракинас. Новиот грчки...

Битола најави акција за чистење на дивите депонии

На 28 септември, ЈП „Комуналец“ ќе биде носител на акцијата за чистење на дивите депонии во Битола, во која со своја машинерија ќе учествуваат...

Долговите на училиштата во Битола „изедоа“ еден затворен олимписки базен

По долгогодишна голгота на блокираните училишта во Битола, сакам да ја информирам јавноста за огромниот успех кој општина Битола го постигна пред почетокот на...

Градоначалничката Петровска и министерот Милевски ја промовираа мерката „Мој ДДВ“

Денеска на Широк Сокак во Битола министерот за локална самоуправа, Горан Милевски и градоначалничката на општина Битола, Наташа Петровска пред битолчани ја промовираа мерката...

Градоначалниците на Карпош и Битола дале изјава во Обвинителството за „Рекет“

Градоначалниците на општина Карпош и општина Битола, Стефан Богоев и Наташа Петровска, дале изјава во Основното јавно обвинителство за гонење на организиран криминал и...