Ознака: Наташа Петровска

Петровска: Образованието е клучно за интегрирање на Ромите во сите области

Градоначалничката на Општина Битола, Наташа Петровска, упати честитки по повод 8 Април, Меѓународниот ден на Ромите, односно денот кога пред 50 години беше одржан...

Опозицијата побара оставка од градоначалничката Наташа Петровска

На денешната прес-конференција, опозиционата ВМРО-ДПМНЕ побара оствака од градоначалничката на Битола, Наташа Петровска. - Се поблиску сме до крајот од мандатот на градоначалничката Петровска и...

Градоначалничката Петровска во посета на ОУ „Ѓорги Сугарев“

По повод патрониот празник на основното училиште „Ѓорѓи Сугарев“, градоначалничката на Битола, Наташа Петровска го посети училиштето и оствари средба со директорот Роберт Филиповски. Петровска...

Градоначалничката на Битола излезе од болница

По два негативни теста, градоначалнилката на Битола, Наташа Петровска по неколкудневното лекување, денеска го напушти Инфективото одделение на Клиничката болница и замина на домашно...

Градоначалниците на Битола и Гостивар се позитивни на коронавирус

Градоначалниците на општините Битола и Гостивар – Наташа Петровска и Арбен Таравари, преку социјалните мрежи известија дека се заразени со коронавирус. „По резултатите од денешниот...

Битолската градоначалничка позитивна на ковид-19

Битолската градоначалничка Наташа Петровска на социјалните мрежи ја сподели веста дека е позитивна на ковид-19. - Почитувани, по резултатите од денешниот направен тест се утврди...

Градоначалничката Петровска повика на одговорно однесување на битолчани

Градоначалничката на Општина Битола, Наташа Петровска, попладнево одржа состанок со дел од штабот за заштита и спасување, на кој се разговараше за моменталната состојба...

Чествување пред споменикот на двата Илиндени

Големиот макеоднски празник Илинден, градоначалничката на Битола Наташа Петровска го одбележа со положување на букети свежи цвеќиња на споменикот на Илинден во црквата „Св....

Се санираат последиците од големото невреме во Битола

По обилните врнежи од дожд што синоќа ја зафатија Битола и по целоноќните интервенции на терен од страна на екипите, денес увид во најпогодените...

Битолчаните кои претрпеле штети од поројниот дожд ќе може да аплицираат...

По обилните врнежи од дожд, кои синоќа ја зафатија Битола и по целоноќните интервенции на терен од страна на екипите, денес увид на најпогодените...