7.1 C
Skopje
24.10.2019 - 5:39

Ознака: Наташа Петровска

Почна реконструкцијата на Офицерскиот дом во Битола

Со потпишувањето на договорот на градоначалничката на Битола Наташа Петровска, претставници на изведувачите, надзорот, задолжените лица од општината за проектот, како и претставници на...

Проекти многу, велосипедска патека ниту една

Во рамките на Европската недела на мобилност, минатата недела, на една од најфреквентните улици во Битола, Васко Карангелевски, во присуство на градоначалничката Наташа Петровска...

Прва официјална посета на новиот грчки конзул во Општина Битола

Во прва работна и официјална посета на Општина Битола престојуваше новиот конзул на Генералниот конзулат на Република Грција во Битола, Ахилеас Ракинас. Новиот грчки...

Битола најави акција за чистење на дивите депонии

На 28 септември, ЈП „Комуналец“ ќе биде носител на акцијата за чистење на дивите депонии во Битола, во која со своја машинерија ќе учествуваат...

Долговите на училиштата во Битола „изедоа“ еден затворен олимписки базен

По долгогодишна голгота на блокираните училишта во Битола, сакам да ја информирам јавноста за огромниот успех кој општина Битола го постигна пред почетокот на...

Градоначалничката Петровска и министерот Милевски ја промовираа мерката „Мој ДДВ“

Денеска на Широк Сокак во Битола министерот за локална самоуправа, Горан Милевски и градоначалничката на општина Битола, Наташа Петровска пред битолчани ја промовираа мерката...

Градоначалниците на Карпош и Битола дале изјава во Обвинителството за „Рекет“

Градоначалниците на општина Карпош и општина Битола, Стефан Богоев и Наташа Петровска, дале изјава во Основното јавно обвинителство за гонење на организиран криминал и...

Рикер и Брнс на средба кај градоначалничката Петровска во Битола

Во посета на општина Битола денес престојуваше висока делегација од САД и Амбасадата на САД во нашата земја, предводена од Филип Рикер, вршител на...

Градоначалничката на Битола одбива да зборува за аферата „Рекет“

Градоначалниката на Битола, Наташа Петровска денеска одби да одговори на новинарско прашање за аферата „Рекет“, која ја потресува и Битола. На прашањето што било барано...

Сите си го присвојуваат „Копанки“

Планинарскиот дом „Копанки“, кој пред нецели шест години изгоре до темел, се враќа во сопственост на државата! Деновиве за ваквото решение битолската јавност беше информирана...