20.8 C
Skopje
22.8.2019 - 9:35

Ознака: Наташа Димитриевска

Трето издание на новелата „Ласа“ на Наташа Димитриевска

Во просторот „Булевар на книгите“ на издавачката куќа „Матица ексклузив“ во центарот на Скопје денеска со почеток во 19 часот ќе се одржи промоција...

Промовирана „Пинокио и вештерката“ на Наташа Димитриевска

„Пинокио и вештерката“ е насловена новата, трета по ред книга на авторката Наташа Димитриевска, која завчера ја доживеа својата промоција во кафулето „Амигос“ на...