20.8 C
Skopje
15.6.2021 - 13:56

Ознака: Наташа Диденко

Промовирана првата книга на Наташа Диденко

Во Музејот на македонската борба, пред голем број колеги, роднини, пријатели и познаници, својата прва самостојна книга ја промовира Наташа Диденко, со работен наслов...

Излезе од печат книга на Наташа Диденко

Од печат излезе книгата на Наташа Диденко со наслов „Развојот и дејноста на музичките културно-уметнички организации и манифестации во Македонија“ том 1. Оваа книга...

Излезе од печат книгата на Наташа Диденко

Денес од печат излезе книгата на Наташа Диденко „Развојот и дејноста на музичките културно-уметнички организации и манифестации во Македонија“ том 1. Оваа книга произлегува...

Исклучителен настап на Наташа Диденко во Созопол

Македонската виолинистка Наташа Диденко, како претставничка на земјава во музичкиот дел, настапи на меѓународниот франкофонски фестивал „Солеј“ во Созопол, Бугарија. Таа имаше соло-концерт во...

Извонреден настап на Наташа Диденко во Бугарија

Македонската виолинистка Наташа Диденко, настапи на Меѓународниот франкофонски фестивал „Солеј“ во Созопол, Бугарија, како претставник на државата во музичкиот дел. Диденко имаше соло-концерт во...

Концерт на Наташа Диденко во Созопол

Во организација на Културно-информативниот центар на Македонија во Софија, на меѓународниот франкофонски фестивал „Солеј“ во Созопол, Бугарија, нашата земја ќе се претстави со изложба...

Три приказни за три креативни жени

Мирјана Мукаетова Зоран Антовски Овие три неуморни и талентирани жени ги спојува тоа што своето знаење им го пренесуваат на помладите, а паралелно со тоа...

Перфектен настап на Наташа Диденко во Софија

Под работен наслов „Магична барокна вечер“, синоќа, за прв пат, во Културно информативниот центар на РМ во Софија, се претстави една од нашите најдобри...

Наташа Диденко настапува во Софија

Една од нашите најпознати виолинистки од поновиот бран, Наташа Диденко, вечерва ќе настапи во Софија, со изведба на сонати за соло-виолина без клавирска придружба....