19.4 C
Skopje
13.5.2021 - 22:19

Ознака: настап

Матеа Киселичка со музиката на Влатко Стефановски и Мирослав Тадиќ ќе...

Матеа Киселичка по покана на Амбасадата на Македонија во Пекинг, Н. Р. Кина, ќе учествува на овогодинешната Гала вечер која е дел од соработката...

Ѓоргиев: Македонија има реални шанси за нов настап на ЕП

Во групата Ц во квалификациите за ЕП 2021, Македонија ќе им биде домаќин на Данска, Турција и на БиХ на вториот турнир, во јануари,...

Мараја Кери ја заокружи божиќната турнеја со настап во Њујорк

Мараја Кери успешно ја заврши својата турнеја „All I Want For Christmas Is You“, со последен настап во „Медисон сквер гарден“, Њујорк.Таа заблеска на...

Еуфорија во Загреб по настапот на Брена со песната „Југословенка“

Поттикнати од концертот на Лепа Брена во Загреб, четворица хрватски генерали во пензија побараа од државните органи да се провери за секоја јавна личност,...

Настапот на Пол Макартни го распродаде фестивалот „Гластонбери“

Пол Макартни (77) е првиот музичар за кој беше потврдено дека ќе настапи на фестивалот „Гластонбери“, чие јубилејно, 50-то издание ќе се одржи следната...

Седум тест-меча пред настапот на ЕП 2020

Два меча со Кувајт во Белград се додадени на претходно договорените три на турнирот „Трофеј Карпати“ (со Романија, Србија и со Алжир), сите во...

Настап на Џијан Емин и Дерик Меј во „Ројал фестивал хол“...

По успешните концерти со Филхармонијата на РСМ - „Ну погоди“ и „Љубов и револуција“, кои се случија под името „Филхармонија на отворено“ во Градскиот...

Пијанистката Иванова со настап на археолошкиот локалитет Врбјанска Чука

Оваа недела, со почеток во 18.30 часот, на археолошкиот локалитет Врбјанска Чука во Пелагонија пијанистката Дуња Иванова ќе одржи концерт со делата на Стив...

Блескав настап на „Игњац Фукс“ во „Света Софија“

Во црквата „Света Софија“ во Охрид, во рамките на „Охридско лето“, завчеравечер настапи хрватскиот октет „Игњац Фукс“, кој, како што посочуваат од фестивалот, „прозвучи...

Пијанистката Егорова ја разбранува публиката на „Охридско лето“

Извонредната руска пијанистка Виолета Егорова синоќа приреди неповторливо доживување на „Охридско лето“ одржувајќи концерт во рамките на музичката програма на фестивалот. Егорова фасицинира со концертниот...