Ознака: настапи

„Егзит ТВ“ ќе нѐ потсети на незаборавните настапи

Пред една година, поточно на 19 март, со емитувањето на дотогаш необјавениот легендарен настап на групата „Феитлес“ на главната бина на фестивалот „Егзит“,беше лансирана...

Пандев во елитата со 100 и повеќе репрезентативни настапи

Пандев досега одигра 114 натпревари за Македонија. Рекордер во оваа категорија меѓу активните играчи е Рамос, со 178 меча во дресот на Шпанија, а...

Симон Трпчески настапи со „Њу Џерси симфони“ и со славната Шиан...

Нашиот прославен пијанист Симон Трпчески реализира три концерти во Соединетите Американски Држави. Тој настапи со „Њу Џерси симфони“ и со прославената диригентка Шиан Жанг....

Ана Дурловски настапи на празничниот концерт во Минхен

Со 5-минутни овации публиката, 1.500 на број, ја поздрави македонската оперска дива Ана Дурловски, која беше главна ѕвезда на Новогодишниот концерт на минхенскиот радиски...

Овации за Ана Дурловски на настапите во Јапонија

Македонската оперска дива со светска кариера Ана Дурловски реализира турнеја со Берлинската комична опера со четири изведби во Токио, Хирошима и во Осака, каде...