Ознака: наследници

Посредници и наследници

Изминатите искуства од преговарачкиот маратон за името со Грција и предвидувањата за трајната вонредна состојба во која многу лесно би можеле да заглават преговорите...

Кои се можните наследници на Меркел?

По оставката на наследничката на Меркел, Анегрет Крамп-Каренбауер, во јавноста се профилираа тројца кандидати за нов лидер на владејачките демохристијани во Германија. Тоа се...

Кралска линија на наследници во Велика Британија

Војводата и војвотката од Кембриџ, го крстија своето трето дете Луис Артур Чарлс, потврдија од Кенсингтонската палата. Новиот син на Кејт и Вилијам е...

Наследниците на Принс поднесоа тужба: Можеа да ја спречат неговата смрт

Наследниците на американскиот музичар Принс ги тужат синџирот аптеки „Волгринс“ и болница во Илиноис тврдејќи дека можеле да ја спречат неговата смрт во 2016...