-6.2 C
Skopje
26.1.2022 - 7:02

Ознака: Наследникот

Кој е новиот австриски канцелар Шаленберг, наследникот на Курц

Себастијан Курц (35) неодамна соопшти дека се повлекува од функцијата за да ја смири политичката криза предизвикана од најавите на обвинителите дека е еден...

Наследникот на Бин Ладен, Захари, сѐ уште е жив?

Ал каеда објави видеопорака од своето раководство Разузнавачката група „Сит“, која ги следи активностите на џихадистите на интернет, објави ново видео по повод 20-годишнината од...