12.3 C
Skopje
24.2.2020 - 13:42

Ознака: Насилство во Центар

Сведок во „Насилство во Центар“ вели дека немало насоки за насилни...

Сведокот Томислав Лазаров, кој е осуден во случајот „Насилство во Центар“, а денеска сведочи за денот на протестите и што претходело на истите, пред...

Јанакиески: Не можам да бидам врaботен, една година сум во притвор

На повторниот почеток на судењето за предметот при „Насилство во Општина Центар”, судијата Душан Јосифов им го утврдуваше идентитетот на обвинетите. На прашање на судијата...

Обвинетите од „Насилство во Центар“ сметаат дека „Рекет“ го засега и...

Александар Трајковски, еден од обвинетите за „Шамарите во Центар“, по денешното рочиште презентираше слика на која се ракуваат поранешниот градоначалник на Центар, Андреј Жерновски...

Јанакиески во притвор, одложено рочиштето за насилство во Центар

Рочиштето за насилство во Центар е одложено откако поранешниот министер за транспорт и врски Миле Јанакиески не беше спроведен од затворот во Шутка.  Според наредбата...

Судењето за насилствата пред општина Центар продолжува на 6 февруари

Судењето за насилствата пред општина Центар продолжува на 6 февруари, откако на денешното рочиште беа изведени материјални докази предложени од Специјалното јавно обвинителство. На почетокот...

На Груевски ќе му се суди во отсуство

Судот на почетокот на денешното рочиште за случајот “Насилство во Центар” донесе одлука на обвинетиот Никола Груевски, кој избега во Унгарија, да му се...

Богдановиќ чувствувал дека животот му е загрозен на денот на насилствата...

Документи од лаптоп на вработена во јавното претпријатие „Паркинзи“ на Општина Центар, како и комуникацијата преку мобилен на советници од ВМРО-ДПМНЕ со граѓаните пред...

Саша Богдановиќ ќе сведочи за „Насилство во Центар“

Во Кривичниот суд во Скопје денеска продолжува предметот на Специјалното јавно обвинителство „Насилство во Центар“, каде за поттикнување насилство обвинети се повеќе лица, меѓу...

Заврши сведочењето на Шиповиќ, ново рочиште на 16 октомври

По сведочењето на Мирослав Шиповиќ беше прекинато денешното рочиште во Кривичниот суд за предметот на СЈО „Насилство во Центар“. Ново рочиште е закажано за 16...

Шиповиќ: Проблем за советниците од ВМРО-ДПМНЕ беа Буџетот и поништувањето на...

Со испрашување на сведокот Мирослав Шиповиќ по паузата продолжи судењето за  „Насилство во Центар“. На прашања од обвинителката на СЈО Фатиме Фетаи, сведокот рече дека...