5.8 C
Skopje
18.1.2022 - 17:49

Ознака: Насилни демонстрации

Насилни протести во Денвер: Истрели од огнено оружје, автомобил влета во...

Насилни демонстрации против полициската бруталност и расизмот се одржаа и во Денвер, Колорадо, објави денеска агенцијата АП. Според извештаите на медиумите, за време на протестите...