10.8 C
Skopje
23.4.2019 - 10:37

Ознака: насилници

Нападнат автобус на ЈСП

Двајца насилници од скопското село Синѓелиќ го искршиле страничното стакло на автобус на ЈСП, откако возачот одбил да ги отвори вратите, соопшти МВР. Според истиот...

Струмичанец нападнат од луѓе кои седеле со екс министерот за внатрешни...

Струмичанец синоќа пријавил дека бил нападнат од четири лица, кои биле заедно со поранешниот министер за внатрешни работи Митко Чавков во ресторанот „Подгорски ан“...

Насилници со тупаници решавале недоразбирање во сообраќај

Група насилници нападнале 47 годишен скопјанец на улицата Приштинска во Скопје поради недоразбирање во сообраќајот. Министерството за внатрешни работи информира дека синоќа во 22.10 часот...

Насилници нападнале вработена оти не им дала да јадат бурек без...

Тројца насилници во алкохолизирана состојба ноќеска побарале да јадат во фурна без пари, но откако вработената ги одбила, почнале да го демолираат дуќанот, по...