1.6 C
Skopje
16.2.2020 - 21:53

Ознака: насилен

Тарантино: Мојот нов филм ќе биде насилен и мрачен

Оскаровецот Квентин Тарантино ја разгоре фантазијата на присутните на отворањето на конференцијата на „Синема Кон“, која неодамна се одржа во Лас Вегас, со изјавата...