Ознака: населба Центар

Приведена жена која пријавила дека е нападната, а потоа била агресивна...

Полицијата утрово ја приведе 37-годишната Ј.Р. од Свети Николе. Доцна синоќа жената била донесена во Градската болница, откако претходно се јавила во полицијата и пријавила...

За еден ден казнети 136 возачи во Центар

Полицијата за еден ден казнила 136 возачи во Центар за разни прекршоци. Министерството за внатрешни работи во текот на вчерашниот ден (05.12.) продолжи со засилените...