19.8 C
Skopje
28.9.2021 - 2:59

Ознака: нарушување

Секој трет постковид-пациент развива невролошко и психичко нарушување

Студијата опфаќа досега најшироко испитување на состојбата на оние што закрепнале од ковид-19, а прегледани се здравствените картони на 236.379 пациенти, од кои 33,6...

Ангеловски: Полицијата е во Синичане за да спречи нарушување на јавниот...

Министерството за внатрешни работи ја известува јавноста дека по добиени сознанија околу активностите за изградба на водоснабдителен систем за село Синичане, тетовско, е излезено...

Гласањето се одвива без посериозни нарушувања, едно лице е приведено во...

По отворањето на гласачките места досега е регистрирано едно нарушување на јавниот ред и мир во Скопје на избирачкото место во ОУ „Петар Поп...

Кривична пријава за повеќе лица од село Лисичани

Вчера во 16.30 часот во џамијата„ Абди Бајрајтар“ во село Лисичани, општина Пласница, бил нарушен јавниот ред и мир. Според пријавата на Е.Д. (45),...