Ознака: нарушено здравје

Битолски доктор дал дијагноза со која тешко го нарушил здравјето на...

Битолската полиција поднесе кривична пријава против 63-годишен доктор од овој град, кој му го влошил здравјето на пациент препишувајќи му погрешна дијагноза. Како што информираат...

Болеста го спречи Асанж да се појави пред суд

Џулиан Асанж бил премногу болен за да се појави на сослушување пред судот во Лондон, изјави неговиот адвокат, а пренесе Би-би-си. Основачот на „Викиликс“ (47)...