16.8 C
Skopje
23.9.2021 - 14:19

Ознака: народно востание

Пендаровски: Чувањето на слободата е важно еднакво колку и самиот чин...

Претседателот Стево Пендаровски, упати порака по повод 11 Октомври – Денот на народното востание. - Карактерот на еден народ се цени според неговото однесување во...