19.1 C
Skopje
24.5.2019 - 13:29

Ознака: нарко шверцери

Нарко шверцери уапсени во Италија, Германија и Албанија

Во голема заедничка акција на италијанската, германската и албанската полиција против недозволена трговија со дрога, уапсени се 20 лица, членови на две криминални групи...