-5.2 C
Skopje
24.1.2022 - 4:36

Ознака: нарко картели

Смртоносна пресметка на нарко-картели во Мексико

Безживотни тела на 18 мажи со прострелни рани биле откриени во северниот дел на Мексико, а полицијата се сомнева дека биле убиени во судир...

Пресметката на нарко картелите беснее во Мексико

Мексиканската полиција пронајде 19 тела оставени на пат, кои биле застрелани, па обесени во пресметка меѓу нарко картелите. Како што јавуваат агенциите, девет тела...

САД и на Мексико заедно против нарко картелите

Агенцијата за борба против наркотици на САД и на Мексико ќе формираат заеднички тим во Чикаго против мексиканските нарко картели, нивните водачи и финансии.  Формирањето...