Ознака: Направен

Најчудниот футуристички автомобил направен досега

Низ годините, светските автомобилски дизајнери имаат направено разни чудни автомобили. Еден од најчудните што е направен во изминативе години претставува автомобилот наречен „ло Рес“....

Кои се новите евроминистри

Европскиот парламент вчера го изгласа новиот состав на Европската комисија. Европратениците одобрија германската конзервативка Урсула фон дер Лејен да ја предводи Европска комисијата, која...