Ознака: наполи

Анчелоти: Подобро да не го гледаме Јувентус, оти играчите може да...

Тренерот на Наполи, Карло Анчелоти ги повика фудбалерите да не ги гледаат резултатите на Јувентус, кој не прави грешки во Серија „А“ и врви...

Мурињо пред отказот на Наполи му понудил 95 милиони фунти за...

Претседателот на Наполи, Аурелио де Лаурентис потврди за понудата на Манчестер Јунајтед за дефанзивецот Калиду Кулибали. Ова се случило пред разрешувањето на менаџерот на...

Ливерпул и Тотенхем слават, Наполи и Интер тагуваат

Двата англиски тима успеаја да се пласираат во нокаут-фазата во Лигата на шампионите, додека италијанските ќе мора да се задоволат со играње во утешната Лига...

Ливерпул ниже серии, следуваат предизвиците Челси, Наполи и Сити

Ливерпул го совлада Саутемптон со 3-0 и ја забележа шестата победа на исто толку натпревари во новата сезона во англиската фудбалска Премиер-лига (плус една...

Наполи нема интерес за Бензема и Ди Марија

Претседателот на Наполи, Аурелио Де Лаурентис, изјави дека нема намера во клубот да ги донесе Карим Бензема и Анхел ди Марија, додека Единсон Кавани...

Наполи нуди 45 милиони евра за Бензема

Екипата на Наполи подготвува понуда од 45 милиони евра за напаѓачот на Реал Мадрид, Карим Бензема, објави „Кориере дело Спорт“. Францускиот напаѓач е еден од...

Сари: Не покажавме совршена игра

Тренерот на Наполи, Маурицио Сари, по синоќешниот триумф над Јувентус (1:0) во дербито од 34. коло од Сериа А, рече дека тимот не покажал...

Почна да се пополнува мозаикот за новата ЛШ

Пласман за групната фаза за следната сезона уште сега обезбедија Барселона, Атлетико, Баерн, Манчестер сити, Јувентус, Наполи и ПСЖ, а според моментните табели можни...

Алегри: Поголем е притисокот врз Наполи

Тренерот на Јувентус, Масимилијано Алегри изјави дека е задоволен што во дербито со Наполи ќе влезе со четири бода предност, иако разликата можеше да...