Ознака: наполи

Бенфика покажува интерес за Елмас

Славниот португалски клуб Бенфика во јануарскиот преоден рок ќе се обиде да го донесе во своите редови македонскиот репрезентативец Елиф Елмас. Португалците тврдат дека...

Барса пред тежок испит

Барселона - Наполи и Баерн - Челси се последните два осминафинални реванш- натпревара во Лигата на шампионите (ЛШ) по што ќе се комплетираат тимовите...

Елмас го очекува силен ривал во ЛШ, ако Наполи ја елиминира...

Наполи за кој настапува македонскиот фудбалски репрезентативец Елиф Елмас ќе се соочи со подобриот од дуелот Баерн - Челси во четврт-финалето на Лигата на...

Гатузо се откажа од платата, ја подели на вработените во Наполи...

Тренерот на италијанскиот фудбалски клуб Наполи, Џенаро Гатузо се откажа од месечната плата за да им помогне на луѓето вработени во клубот од Неапол...

Наполи и Елмас ја пречекуваат Барса предводена од Меси

Не треба да се плашиме, треба да ги почитуваме, да ја играме нашата игра, вели Џенаро Гатузо, тренерот на Наполи На стадионот „Сао Паоло“, Наполи,...

Елмас – еден од најмладите стрелци сезонава во Серија А

Македонскиот репрезентативец го постигна голот првенец во првенството на Италија во победата на Наполи на гости кај Сампдорија со 4-2 Македонскиот фудбалски репрезентативец Елиф Елмас...

Елмас го постигна првенецот за Наполи во важниот триумф

Македонскиот репрезентативец Елиф Елмас го постигна деби голот за Наполи во победата над Сампдорија од 4-2 на гости, во вечерашниот меч од Серија А...

Македонското знаме и Елмас на промоција на календар на Наполи

Иако ситуацијата во калчолигашот Наполи е далеку од идеално – клубот игра очајно во Серија А, го сменија и тренерот Карло Анчелоти, сепак пред...

Елмас без пораз со Наполи се пласира во осминафиналето

Елмас во групната фаза сезонава влегуваше во игра на двата меча против Ливерпул и на еден со Салцбург, на гости, а беше стартер на...

Елмас со Наполи е пред пласман во осминафиналето

Со победа над Салцбург (и Ливерпул да не загуби од Генк) вечерва тимот од Неапол на две кола до крајот на групната фаза ќе...