5.8 C
Skopje
29.11.2021 - 22:08

Ознака: напнато

Полицијата се обидела да извлече Србин од автомобил на косовската граница,...

Ситуацијата кај граничниот премин Брњак на Косово денеска е крајно напната, откако припадници на специјалните единици на косовската полиција се обиделе насилно да извлечат...