-1.2 C
Skopje
27.10.2021 - 8:09

Ознака: наплата

Кривична за цариник што пропуштил возач без да му наплати за...

Кумановската полиција поднесе кривична пријава против 59-годишниот Ќ. Р. од селото Ваксинце, вработен како цариник во царинската подружница „Белановце“. За него постои сомнение за сторено...

Германија им наплаќа на оние што се вратиле дома за време...

Германија на граѓаните кои на почетокот на пандемијата со специјални летови ги врати од туристички места сега им наплатува паушални износи во висина од...

Се чека новите мерки да го подобрат превозот со ЈСП?

Билетот за едно возење ќе биде наменет само за еднократна употреба, ќе биде хартиен, со вграден бесконтактен чип, изработен со највисоки безбедносни стандарди Откако е...

Заев: За четири месеци 70 милиони евра поголема наплата само од...

Претседателот на владата, Зоран Заев, денеска во Собранието одговараше на пратенички прашања. Меѓу другото, тој ги бранеше економските мерки, нагласувајќи дека владата ќе продолжи...

Град Скопје присилно ќе го наплатува неплатениот данок на имот

Град Скопје ќе почне постапка за присилна наплата на неплатените обврски по основ на годишниот данок на имот за 2013 година, а заклучно со...