3.8 C
Skopje
30.11.2021 - 4:27

Ознака: напад

САД, Британија и Франција извршија напади врз Сирија

САД, Велика Британија и Франција рано изутринава извршија ракетни напади врз повеќе цели во Сирија, како одговор на обвинивањата дека сириските владини сили минатата...

Асад: Напад врз Сирија би го дестабилизирал регионот

Каков било напад врз Сирија само би донел поголема нестабилност во регионот, а е закана и за меѓународниот мир и безбедност, изјави претседателот на...

Американски шпионски авиони слетаа на Крит

Два американски разузнавачки авиона слетаа на аеродромот „Никос Казанѕакис“ во градот Ираклион на грчкиот остров Крит. Еден од авионите бил со цивилни ознаки, а другиот...

Кирацовски: Толпата имаше цел да убие, нѐ спасија обезбедувањето и Господ

По претседателот на Собранието Талат Џафери и министерот Дамјан Манчевски, за настаните во законодавниот дом на 27 април лани, попладнево во Кривичниот суд сведочи...

Момче нападнато со метален предмет во Скопје

Скопјанецот М.Р. (26) ноќеска околу 4:30 часот физички бил нападнат на улицата „ Благоја Стефковски“ во Скопје.  Како што соопшти МВР, додека М.Р.  управувал со неговото возило,...

Русија тврди дека Израел е одговорен за нападот врз сириската база

Руската армија тврди дека два израелски авиони Ф-15 извршиле напад врз сириската воздухопловна база Т-4 во провинцијата Хомс. Руското МНР нагласува дека израелските авиони извршиле...

Најмалку 14 загинати во напад врз сириска воена база

Најмалку 14 борци меѓу кои и Иранци се убиени во напад извршен од воздух врз воена база на сириската армија во централна Сирија, јави...

Турски авиони нападнаа курдски позиции во северен Ирак

Турските воздухопловни сили извршиле воздушна операција врз местата Харкукм Синат-Хафтанин, Зап и Метина кои се наоѓаат во северниот дел на Ирак, при што се...

Малолетник прободен со нож во Ѓорче Петров

Малолетник бил повреден откако синоќа околу 22:30 часот бил пресретнат и нападнат со нож на улицата Ангел Винички во Ѓорче Петров. Според полицијата, додека Е.С....

Син ја претепал мајка си, па на полицајци им се заканувал...

Дваесет и едногодишен жител на селото Сенокос ја удрил својата мајка и и нанел повреда. Како што информираше полицијата, на 07.04.2018 година во 14,00 часот...