2.8 C
Skopje
18.1.2022 - 20:39

Ознака: напад

Нападнат со нож и ограбен 16-годишник во Скопје

Во Градската општа болница „Свети Наум Охридски“ во Скопје синоќа било донесено 16 годишно момче со расекотини од нож во пределот на грбот, откако...

Маж хоспитализиран откако бил претепан од три лица

Жител од село Батинци бил физички претепан од три лица, по што е хоспитализиран, соопшти МВР. Во Секторот за внатрешни работи Скопје вчера околу 19:20 часот...

Израел планира напад врз Иран?

Само неколку дена по спорниот напад во Сирија, за кој се верува дека е дело на Израелците, американски претставници предупредуваат дека по најновиот инцидент,...

Самоубиствен напад во Либија, најмалку седум загинати

Најмалку седум луѓе загинаа во напад врз канцеларијата на либиската изборна комисија во Триполи, јавуваат медиумите. - Во инцидентот загинаа седум луѓе, тројца членови на...

Физички нападнат 27-годишен маж во населбата Колонија

Две непознати лица вчера физички го нападнале И.В. (27) од скопското село Трубарево во паркот во населбата Колонија. Непознатите го удирале со тупаници и...

Физички нападнато 12-годишно момче во Скопје

Четири непознати малолетни лица синоќа околу 19 часот физички нападнале 12-годишно момче на улицата „Македонски војски“ во Скопје. Како што информира МВР, случајот синоќа во...

Татко и син приведени откако нападнале полицајци во Ресен

Татко и син од Ресен се приведени синоќа откако нападнале неколку полициски службеници кои вршеле увид во сообраќајка во која учествувал синот. Како што соопшти...

Напаѓач со нож уби седум средношколци во Кина

Најмалку седум ученици го загубија животот, а 12 се повредени во напад на маж вооружен со нож во средно училиште во северна Кина. Напаѓачот е...

Драчевец нападнал полицаец кој сакал да го легитимира

Скопјанец нападнал полицаец откако тој се обидел да го легитимира во скопската населба Драчево, соопшти полицијата. Според истиот извор, вчера околу 02.30 часот во Скопје,...

Син ја претепал мајка си во скопско Марино

Дваесет и двегодишник од скопско Марино синоќа ја претепал својата мајка, нанесувајќи и скршеница на подлактицата. Како што соопшти МВР, Е.К.(48) околу 20,30 часот седела...