2.8 C
Skopje
20.10.2021 - 6:51

Ознака: напад

Кривична пријава против напаѓачот врз Бислимоски

По нападот врз претседателот на Регулаторната комисија за енергетика, Марко Бислимоски, кој се случи доцна синоќа на тераса од угостителски објект во Дебар Маало,...

Напад во САД, еден загинат и 14 повредени во маркет

Едно лице загина, а 14 се повредени во напад што се случи во градот Колиервил, недалеку од Мемфис во американската сојузна држава Тенеси, објави...

Kумановчанка нападната од лице кое ѝ се претставило дека е од...

Триесет и тригодишна жена со иницијали З.М. од Куманово пријавила во полицијата дека била нападната во нејзиниот дом од едно лице. Според пријавеното, лицето се...

Син ја претепал својата мајка во Вевчани

Четириесетгодишен жител од Вевчани се сомничи за физички напад врз неговата мајка, соопшти полицијата. ОВР Струга поднесе кривична пријава против М.К.(40) од Вевчани поради постоење...

Нападнат пункт за вакцинација во Пакистан, убиен полицаец

Вооружени мотоциклисти денеска убија полицаец кој чуваше објект за вакцинација против детска парализа во северозападен Пакистан, соопшти полицијата. Пакистанските милитанти често напаѓаат места за вакцинација...

Нападната вработена во скопските клиники

Вработена во скопските клиники вчера била нападната пред една од клиниките по нејзиното работно време. Како што пријавила во полиција, нападот се случил по претходно...

Скопјанка физички нападната и ограбена додека чекала автобус

Триесет и четиригодишна скопјанка била физички нападната и ограбена додека чекала на автобуска постојка информира полицијата. Имено вчера околу 12.30 часот во СВР Скопје, З.М.(34)...

Малолетници киднапирале и нападнале девојче во Шуто Оризари

Девојче од скопската населба Шуто Оризари било физички нападнато од страна на две малолетни лица, соопшти МВР. - Приведени се двајца малолетници и со нив...

САД со дрон се одмаздија на организаторот на бомбашките напади во...

Американската војска соопшти дека во текот на ноќта извршила напад со дрон против организаторот на авганистаничкото крило на Исламска држава, Хорасан. - Нападот со беспилотно...

Уапсен малолетник од Скопје, нападнал 79-годишна баба и ја ограбил

Полицијата привела малолетник од Скопје кој се сомничи за разбојништво и напад врз постаро лице. Имено вчера полициски службеници од Полициската станица Центар привеле малолетник...