23 C
Skopje
19.9.2018 - 11:35

Ознака: напад

Непознати причините за вчерашниот напад во Германија

Германското обвинителство нема информации зошто 48-годишниот маж прегази луѓе со комбе во западниот германски град Минстер. Човекот, вчера уби две лица и повреди 20, потоа...

Девојка од тетовско Селце физички нападната од поранешното момче

Дваесет и двегодишната Џ.Ј. од тетовското село Селце со привремен престој во Тетово, вчера во полиција пријавила дека истиот ден околу 8.30 часот физички...

ЈО поднесе обвинение против лицето кое го нападна лидерот на ЛДП

Основното јавно обвинителство поднесе обвинителен предлог против лицето кое на 25 март на плоштадот „Македонија“ го нападна пратеникот и лидер на ЛДП Горан Милевски.  Обвинетиот...

Насим Агдам се „бореше“ за популарност на Јутуб со куршуми

Жената која го изврши синоќешниот оружен напад во седиштето на „Јутуб“ во Калифорнија, во кој беа повредени четири лица, е идентификувана како Насим Агдам...

Спасовски: Приведен напаѓачот на пратеникот Милески

Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски вечерва изјави дека е идентификувано и приведено лицето што изврши напад врз пратеникот и лидер на ЛДП Горан...

Хутите нападнаа саудиски танкер во Црвено Море

Јеменските бунтовници Хути нападнаа саудиски танкер во близина на пристаништето Ходејда во Црвено Море, јави денеска саудиската телевизија Ал Арабија. Додека шиитските бунтовници поддржани од...

Најмалку стотина мртви и повредени во напад на исламско училиште во...

Најмалку стотина луѓе, меѓу кои и многу деца, загинаа или се повредени при бомбардирање на исламско училиште на североистокот на Авганистан, соопштуваат безбедносни извори. Ден...

Две лица нападнати во скопскиот Градски парк

Непознати машки лица ноќеска околу 01:20 часот во Градскиот парк во Скопје ги нападнале А.Н.(23) од Прилеп и С.Б.(23) од Скопје. Како што е наведено...

Четворица приведени по физички напад врз полициски службеник пред МНР

Четири лица биле приведени час и половина по полноќ откако од страна на непознато лице пред Министерството за надворешни работи физички бил нападнат полициски...

Насилник спроведувал своја правда во социјалното во Гостивар

Вработен во Центарот за социјални работи во Гостивар вчера додека бил на работа бил нападнат од 19-годишно момче од с.Леуново. Од МВР информираат дека настанот...