Ознака: напад

Нападнати полицајци во Србија кои интервенирале поради прослава

Српски полицајци интервенирале во Ново Село кај српскиот град Крушевац, откако добиле информација за прослава на Православната нова година во семејна куќа во селото,...

Еден избоден и еден застрелан во Гази Баба, полицијата го истражува...

Две лица со повреди биле пренесени во болница, по настан кој се случил во близина на бензиската пумпа на подрачјето на Гази Баба. Полицијата...

Тинејџер нападнат со нож во парк во Драчево

Седумнаесетгодишно момче било прободено со нож во парк во Драчево. Според информациите на МВР, вчера С.Ѓ.(28) од Скопје пријавил дека околу 23.40 часот во парк...

Тинејџер нападнал полицаец во Кисела Вода оти му побарал лична карта

Тинејџер нападнал полицаец во скопската населба Кисела Вода кога му побарале лична карта за легитимација. Кога одбил да покаже легитимација, тој почнал да се однесува...

Сопственик на ресторан нападнат со нож во Дебар

Во полициската станица Дебар утрово бил пријавен напад со нож врз 47-годишниот Б. П., сопственик на угостителски објект во овој град. Како што информираат од...

Напад со нож во Кина, убиени најмалку седум луѓе

Најмалку седум лица загинаа, а седум се повредени во напад со нож во североисточна Кина, објавија денеска државните медиуми. Нападот во градот Каихуан во провинцијата...

Приведен тетовец поради напад на сопругата

Полициски службеници од СВР Тетово вчера го привеле Т.М.(37), поради тоа што физички ја нападнал неговата 35-годишна сопруга. Тој бил приведен и задржан во полициска станица и...

Затвореник нападнал вработен во затворот во Идризово

Затвореник синоќа нападнал вработен во Казнено-поправната установа „Идризово“, за време на смотра на затворениците, соопшти МВР. - На 10.12.2020 во 20:53 часот во СВР Скопје...

Лекари од брзата помош биле нападнати од скопјанец кого дошле да...

Синоќа околу два часот по полноќ од страна на Итната медицинска помош во скопската полиција бил пријавен несекојдневен инцидет. Според пријавата, екипа на брзата помош...

Напад со нож во Хaг, ранети најмалку две лица

Најмалку две лица се ранети во Хаг во напад со нож во супермаркет каде претходно избил пожар, соопшти полицијата. Како што пренесуваат локалните медиуми, полицијата...

Watch JoJo's Bizarre Adventure: Golden Wind (Dub) Episode 38 at AnimeFreak bleach animefreak

Re:ZERO -Starting Life in Another World- (https://kissanimeonline.com/m/7w7) Episode 25 at website https://kissanimeonline.com kissanime bleach