Ознака: нападнат

НАТО нападнат среде Македонија

Македонија како членка и сојузник на НАТО е дел од колективниот систем за одбрана и во сајбер-просторот. Во таа насока упадот или, како што...

Жител на село Другово физички бил нападнат од три лица во...

Во Полициската станица Кичево пријавено е дека вчера околу 10 часот на улица „Рудничка“, пред хотелот Кичево, од три лица физички бил нападнат А.М....

Нападнат судија на фудбалски натпревар во Дебарца

Група навивачи нападнале судија на фудбалски натпревар во село Волино, општина Дебарца. Според информациите од МВР, приведени се неколку лица, а за случајот е...

Вработен во ветеринарна болница физички нападнат на работното место

Педесетгодишен маж од Скопје, вработен во ветеринарна болница во Автокоманда, пријавил дека бил физички нападнат од страна на едно лице. Вработениот го пријавил нападот во...

Арнолд Шварценегер нападнат во Јужна Африка

Американскиот актер, Арнолд Шварценегер, беше нападнат за време на јавен настан во Јоханесбург. На видеото објавено од медиумската платформа еNCA, се гледа како 71-годишниот Шварценегер...

Осумнаесетгодишник нападнат во автобус на ЈСП

Осумнаесетгодишно лице било нападнато во автобус на ЈСП, кој сообраќал во правец од Бит-пазар кон Автокоманда. Како што соопшти МВР, според пријавата, нападот го извршиле...