8.1 C
Skopje
27.10.2020 - 1:08

Ознака: нападнат доктор

Кривична за браќата што претепаа доктор во Тетово

Секторот за внатрешни работи Тетово денеска поднесе кривична пријава против А.Б.(43) од тетовска Голема Речица и неговиот брат Л.Б.(40 ) од Тетово, поради основи на...