Ознака: Нант

Бегалец од Руанда призна дека подметнал пожар во катедралата во Нант

Француските обвинители започнаа официјална истрага за осомничениот мигрант, откако тој призна дека подметнал пожар во катедрала од 15. век во Нант. Триесет и деветгодишниот маж,...

Полицијата го ослободи мигрантот приведен по пожарот во катедралата во Нант

Француската полиција го ослободи 39-годишниот бегалец од Руанда од какво било сомнение во врска со подметнувањето на пожарот во готскатата катедрала во Нант и...

Приведен осомничен за пожарот во катедралата во Нант

Маж на возраст од 39 години е осомничен дека ја запалил готската катедрала од 15 век во Нант, Франција. Станува збор за бегалец од Руанда,...

Локализиран пожарот во катедралата во Нант

Пожарот што избувна во готската катедрала во францускиот град Нант е ставен под контрола. Властите соопштија дека штетата не е споредлива со онаа што лани ја...

Гори катедрала во Франција

Пожар избувна утрово во катедрала во Нант на западниот дел на Франција, а огнот го гаснат 70 пожарникари, соопшти локалната противпожарна служба. Видеата прикажуваат густ...

Левен на чекор пред Нант

Со неизвесниот и драматичен меч помеѓу бундеслигашот Левен и француски Нант започна осминафиналната нокаут-фаза во ракометната Лига на шампионите (ЛШ). Другарите на Филип Талески (кој...

Во трката во ЛШ се ослабени Нант, Левен, Барселона, Киелце, Веспрем…

По СП, поради повреди, одреден период ќе паузираат повеќе играчи, меѓу кои и Палмарсон, Сорендо (Барселона), Циндриќ, Д. Душебаев (Киелце), Р.Т. Хансен (Веспрем), сезоната заврши...

Лазаров во Нант до 2021 година

Капитенот на македонската ракометна репрезентација, Кире Лазаров го продолжи договорот со Нант до јуни 2021 година. Актуелниот договор на Лазаров истекуваше на крајот од...

Лазаров рекордер и по постигнати голови на фајналфор-турнирите

Капитенот на македонската ракометна репрезентација и најдобриот македонски ракометар на сите времиња Кирил Лазаров, е херојот на Нант и еден од најзаслужните за пласманот...

Лазаров не успеа да го круниса рекордот со трофеј

Капитенот на македонската ракометна репрезентација Кирил Лазаров не успеа да го освои трофејот во Лигата на шампионите (ЛШ), откако неговиот Нант беше поразен од...