8.2 C
Skopje
31.3.2020 - 14:57

Ознака: намирници

Снабдувањето на продавниците е новата битка на морнаричкиот генерал

Авторка: Кети Калахан Атлантик Пред две години, генерал-полковникот Лери Николсон предводел околу 30.000 припадници на морнаричките експедициски сили во Јапонија, кои се дел од американското повоено...

Намирници што треба да ги консумирате во летниот период

Знаеме дека во летниот период треба да облечеме сандали и влечки, но дали знаете дека во летниот период треба да го смените вашиот начин...

Десетте величествени намирници за појадок

Појадокот е еден од најважните оброци во денот. Не е залудна поговорката „појадокот изеди го сам, ручекот подели го со пријателот, а вечерата остави...

Виенска шницла и македонска десетка со кромид

Ако Австрија ја има прочуената виенска шницла, Македонија ја има познатата десетка со кромид, која совршено се совпаѓа со јубилејната десетта препорака. Не е толку...

Маслиновото масло е една од најздравите намирници во светот

Маслиновото масло е клучен елемент од медитеранската исхрана, па луѓето што секојдневно го консумираат се поздрави, бидејќи имаат помал ризик да заболат од срцеви...