Ознака: намалување

Шаќири најави реорганизација и намалување на јавната администрација

Во своето обраќање по повод 100 дена Влада, министерот за информатичко општество и администрација Јетон Шаќири се осврна на тековните активности, преземените обврски, заложби...

СДСМ: Секој граѓанин е одговорен и важен за намалување на растечкиот...

Состојбата со коронавирусот е сериозна, бројот на новодијагностицирани во последните неколку денови е голем, а заострувањето на мерките за заштита зависи од однесувањето на...

Стартува иницијативата за намалување на дискреционите овластувања на функционерите

На предлог на заменик-претседателот на Владата задолжен за борба против корупцијата и криминалот, одржлив развој и човечки ресурси и институциите во системот за борба...

Продолжува трендот на намалување на просечната каматна стапка на вкупните кредити

Народна банка соопшти дека во мај продолжи трендот на намалување на просечната каматна стапка на вкупните кредити и таа се сведе на ниво од...

Во БиХ најголем пораст на новозаразени од укинувањето на вонредните мерки

Во изминатите 24 часа во Федерацијата БиХ регистрирани се 53 нови случаи на инфекција со коронавирус, а бројот во Република Српска во истиот период...

Караџовски: Изминатите 14 дена беше намален бројот на новозаболени

Жарко Караџовски од Институтот за јавно здравје, член на Комисијата за заразни болести ги објасни причините зошто Комисијата се одлучила да препорача укинување или...

Франција од понеделник ги олеснува мерките, во Париз ќе важат строги...

Францускиот премиер, Едуард Филип, потврди дека рестриктивните мерки се олеснуваат во целата земја од понеделник, со строги правила во најризичните области, особено во Париз. Франција...

Филипче: Од следната недела почнува олабавување на мерките

Дел од компаниите се враќаат на работа од следната недела. За нив веќе се изготвени протоколи за новиот начин на работење со почитување на...

Градоначалникот на Гостивар бара пократок полициски час

Градоначалникот на Гостивар, Арбен Таравари, ќе му предложи на Централниот штаб, полицискиот час во работни денови да започне во 21 часот, а во викенди и...

Спасовски: Постепено намалување на мерките и враќање во нормала по 1...

Подготвуваме сериозен план, после првомајските празници да започне процес на враќање на нормала. Тоа нема да биде бргу, ниту веднаш, напиша техничкиот премиер Оливер...

Watch SK8 the Infinity Episode 1 (https://animeflix.nl/m/m5q7/ep-1) at website https://animeflix.nl animeflix one punch man

Watch Log Horizon: Destruction of the Round Table Episode 1 (https://funimationfree.com/m/Zpqw/ep-1) at website https://funimationfree.com funimation dragon ball super