26.8 C
Skopje
17.9.2021 - 18:38

Ознака: намалена видливост

Намалена видливост во Ресен, Прилеп, Тетово – Попова Шапка и Ѓавато

Сообраќајот на државните патишта се одвива непречено, по наместа влажни коловози, соопшти АМСМ. Оттаму предупредуваат дека поради појава на магла, видливоста е намалена од 50...

Намалена видливост на патиштата поради густа магла

Сообраќајот на патиштата се одвива по претежно влажни коловози. Намалена видливост поради појава на магла од 40 – 50 метри има на патниот правец...

Намалена видливоста на патиштата поради магла

Сообраќајот на државните патишта се одвива по наместа влажни коловози. АМСМ предупредува дека видливоста на патиштата е намалена поради појава на магла. Како што...

Намалена видливост поради магла кај Тетово и Штип

Сообраќајот на државните патишта се одвива по наместа влажни коловози. Намалена видливост поради магла има од Тетово до село Гајре (30 метри), Штип и...

Поради магла намалена видливоста на Ѓавато

Сообраќајот на државните патишта се одвива по наместа влажни коловози. Поради појава на магла видливоста е намалена од 50 до 100 метри на планинскиот...

Намалена видливост поради магла на Стража, Ѓавато, Плетвар и Пресека

Сообраќајот на државните патишта се одвива по наместа влажни коловози. Намалена видливост поради магла има на патниот правец Тетово-Попова Шапка од 10 до 20...

Намалена видливост поради магла на повеќе патни правци

Намалена видливост поради појава на магла има на патниот правец П.Шапка, с. Гајре – Тетово до 30 метри, Плетвар, Битола до 200 метри, Кичево...