Ознака: налог

Издаден налог за апсење на Трамп во Ирак

Ирачкото правосудство издаде налог за апсење на Доналд Трамп во врска со убиството на иранскиот генерал Касим Сулејмани и соработникот Абу Махди ал-Мухандис. Убиството се...

Издаден налог за апсење на потпретседателот на Српска листа

Основниот суд во Приштина издаде налог за апсење на потпретседателот на партијата на косовските Срби, Српска листа, Милан Радоичиќ, јави Радио телевизија Србија. РТС наведува...