12.8 C
Skopje
26.9.2021 - 2:40

Ознака: надал

Надал ќе паузира до крајот на годината

ТЕНИС Шпанскиот тенисер Рафаел Надал објави дека поради проблемите со стапалото, кои го мачат подолго време, ќе го пропушти претстојниот гранслем-турнир во Њујорк и оти...

Вимблдон без Осака, Надал и Гофин

TЕНИС Јапонката Наоми Осака нема да игра на претстојниот тениски гранслем-турнир Вимблдон, но планира да биде подготвена за учество на Летните олимписки игри (ЛОИ) во...

Речиси „еднонасочен сообраќај“ кога Надал игра на Ролан Гарос

ТЕНИС - АНАЛИЗА НА „ИНФОСИС“ ЗА АТП Шпанскиот тенисер, освојувач на 12 трофеи на Ролан Гарос, води во категориите за најмногу освоени гемови во првиот,...

Надал: Ќе биде многу тешко тенисот наскоро да се врати во...

Рафаел Надал изјави дека ќе биде многу тешко за тенисот да се врати во акција во скоро време и е загрижен за ризикот од...

Ѓоковиќ со 79-та, а Надал со 85-та турнирска победа

За Србинот триумфот во Дубаи е 21. во низа што трае од средината на ноември лани Српскиот тенисер Новак Ѓоковиќ (водечки на АТП-листата) во Дубаи...

Федерер ја доби тениската класика со Надал и закажа финале со...

Роџер Федерер и Рафаел Надал на тениските љубители на „Централниот терен“ им приредија уште еден спектакл, кој на крајот му припадна на швајцарскиот „Маестро“,...

Надал го надмина гранслем-рекордот на Корт

Шпанскиот тенисер Рафаел Надал (34) триумфира на годинашниот гранслем-турнир Ролан Гарос, победувајќи го во големото финале Австриецот Доминик Тим со 6-3, 5-7, 6-1, 6-1....

Надал го потврди учеството на Австралијан Опен

Шпанскиот тенисер Рафаел Надал го потврди своето учество на претстојниот Австралиски Опен. Ова го соопшти директорот на Грен слем турнирот Крег Тајли. -Разговарав со Надал....

Надал успешно опериран

Операцијата на десниот глужд на носителот на 17 Гренд слем титули, Рафаел Надал, поминала успешно, соопшти самиот тој на социјалните мрежи. „Матадорот“ поради хируршкиот зафат...

Новата повреда на Надал го враќа Ѓоковиќ на чело на АТП...

Шпанскиот тенисер и сѐ уште прв светски рекет Рафаел Надал кој вчера не го одигра мечот против Вердаско на Мастерсот во Париз, изјави дека...