Ознака: награда

Награда „Гран При“ на манифестацијата „Малиот битолски Монмартр“ за Марија Дима

Добитник на најпрестижното признание на годинашната манифестација „Мал битолски Монмартр“, која треба да се одржи во месец мај, е Марија Дима од Букурешт, Романија....

Град Скопје додели награда за фотографија на тема #СкопјеДома, победници ќе...

Фотографија на скопјанката Јехона Спахиу е победник на конкурсот на Град Скопје за избор на автентични фотографии, видеа или гифови од домовите на граѓаните...

Македонија бара наградата од 50 милиони евра од ЕУ да се...

Вицепремерот за европски прашања, Бујар Османи, преку официјално писмо испратено од Секретаријатот за европски прашања побарал од Европската комисија наградата за успешност најавена за...

Награда за „Врба“ на Манчевски во Порто

Филмот „Врба“ на Милчо Манчевски ја освои наградата Најдобар филм во програмата Недела на режисерите на 40. издание на филмскиот фестивал „Фантаспорто“ во Порто,...

Долгогодишното активно членство на „Бетон“ наградено од Стопанска комора

„Бетон“ АД Скопје доби награда од Стопанската комора на Македонија како долгогодишна активна членка на Комората, при што се истакнуваат богатото искуство и бројните...

Делегација од Словенија им додели признанија на Аргировски и Глигоров

  Први Октомври е прогласен за светски ден на старите лица. Веќе 20 години во Љубљана се организира најголемиот европски Фестивал за трета животна доба...

Наградата „Ванчо Николески“ за Зоран Пејковски

Наградата „Ванчо Николески“ за најдобра книга за деца и млади, која ја доделува ДПМ, му е доделена на Зоран Пејковски за пиесата за деца...

Екипата на „Медена земја“ ќе добие награда од три милиони денари

„Медена земја“ ќе биде наградена со три милиони денари, одлучи Владата на вчерашната седница. Ваквата информација ја соопштија и техничкиoт премиер Оливер Спасовски и...

„Берлинале“ ја укина наградата именувана по првиот директор нацист!

Берлинскиот филмски фестивал објави дека повеќе нема да постои наградата „сребрена мечка Алфред Бауер“, именувана по првиот директор на фестивалот по основањето, откако неделава...

Награда за младиот хуманист Марко Пејчиновски

Тринаесетгодишниот Марко Пејчиновски, кој пред две години за 9 часа го преплива Охридско Езеро, деновиве доби светска награда за хуманост. Ова храбро момче по подвигот...

Watch Dr. Stone: Stone Wars Eve of the Battle Special Feature Episode Full at website https://gogoanime.be. See more gogoanime boruto

That Time I Got Reincarnated as a Slime Episode 24 at website https://animeheaven.pro dragon ball z anime heaven