29.8 C
Skopje
3.8.2021 - 14:07

Ознака: награда „Еми“

Наградениот документарец за Мајкл Џексон оценет како фарса

Менаџментот на Мајкл Џексон изјави дека доделувањето на наградата „Еми“ за документарецот „Бегство од Недојдија“ (Leaving Neverland) е чиста фарса. „Бегство од Недојдија“ за првпат...

„Игра на тронови“, „Чернобил“ и „Прекрасната г-ѓа Мајсел“ со најмногу номинации...

Култната серија „Игра на тронови“ преовладува на номинациите за наградата „Еми“ со 32-те номинации меѓу кои за најдобра драма, како и со неколку номинации...