Ознака: навредувачи

Камери со висока резолуција на „Вембли“ против навредувачите

Фудбалската асоцијација (ФА) на Англија на стадионот „Вембли“ ќе инсталира камери со висока резолуција за да го спречи дискриминаторското однесување на навивачите на мечевите...