Ознака: навивање

Заев, Османи и Бектеши од трибините ќе навиваат за Македонија

Премиерот Зоран Заев, министерот заа надвореши работи Бујар Османи и министерот за економија Крешник Бектеши попладнево тргнаа за Букурешт каде од трибините ќе го...