17.8 C
Skopje
18.6.2021 - 8:48

Ознака: навивач

Кривична пријава за насилството врз навивач во Скопје

Секторот за внатрешни работи Скопје – Единица за насилен криминал до надлежното Основно јавно обвинителство во Скопје поднесе кривична пријава против О.С. (24) и...

Битолчанец нападнал навивач и полицаец

Ѓ. Д. (21) од Битола синоќа бил приведен поради спречување и напад врз службено лице при вршење работи на безбедноста. Тој пред почеток на спортски...

Болката од скршениот нос брзо помина по прегратката од Салах

По завршувањето на премиерлигашкиот дуел на Ливерпул против Норич во петокот („Црвените“ победија со 4-1), многу навивачи ги чекаа своите љубимци пред „Енфилд“. Млад навивач...

Статуа за навивачот кој иако беше слеп имаше сезонски билет

Шпанскиот клуб Валенсија му оддаде совршена почит на својот навивач, Висенте Апарисио, кој иако беше слеп го обновуваше сезонскиот билет, поставувајќи негова статуа на...

Среќна завршница- пронајден исчезнатиот навивач

Исчезнатиот навивач на Глазгов Ренџерс кој престојуваше во Скопје да го бодри својот клуб, е на пат за дома. „Имаме новост. Џејмс успеа да не контактира и...

Навивач на Ренџерс исчезна во Скопје

Навивач на Глазгов Ренџерс кој пристигнал во Скопје да го бодри клубот на синоќешниот меч од УЕФА Европа лигата со Шкупи, исчезнал и не...

Украинец почина во Турција откако беше претепан од Русин за време...

Еден граѓанин на Украина починал во Анталија, откако бил претепан од руски насилници. Украинскиот турист од Запорожје една недела беше во кома. Како што објавија...