-4 C
Skopje
19.1.2019 - 7:57

Ознака: навивачи

Уапсен водачот на навивачите на Интер за инцидентите пред Интер –...

Водачот на навивчите на северната трибина на „Џузепе Меаца“, Марко Пиовела е уапсен, известува „Газета Дело Спорт“. Италијанските власти го обвинуваат навивачот поради тешките борби...

Немили настани на дербито во Серија А, резултатот во втор план

Вчерашното дерби од осумнаесетото коло на италијанската Серија А во кое се судрија милански Интер и Наполи го одбележаа повеќе немили настани, пренесуваат медиумите...

Субвенции за навивачи

Шпанската Ла лига планирала да ги субвенционира навивачите што би патувале на мечевите од шпанското фудбалско првенство што би се играле во САД, јави...

Транспарентот за Македонија во Солун би можел да го чини ПАОК?

Навивачите на грчки ПАОК за време на синоќешниот дуел во Солун против Спартак Москва (3-2), во третото коло од квалификациите за Лигата на шампионите,...

Српската полиција уапси 28 хрватски навивачи

Српскиот министер за внатрешни работи Небојша Стефановиќ соопшти дека полицијата на автопатот Белград-Ниш запрела повеќе од 400 хрватски навивачи, кај кои при контрола пронашла...

Белгиски професор: Русија ги хакирала телефоните на фудбалските навивачи

Белгискиот професор по информатички технологии од Слободниот универзитет во Брисел, Ив Рогман предупредува дека мобилните телефони на посетителите на светското фудбалско првенство во Русија...

Од славје до безредие

Двајца навивачи на Франција загинаа вчера вечер додека го славеле освојувањето на светската титула против Хрватска. Во градот Анеси, навивач одлучи да ја прослави титулата...

„Вимблдон“ попушта во судирот со Мундијалот во Русија

Организаторите на тенискиот гранслем-турнир „Вимблдон“ нема да го менуваат времето на одигрување на финалето во машка конкуренција, и покрај тоа што предвидениот термин е...

Фудбалот е повеќе од игра за Бразилците

Фудбалските репрезентативци и навивачите на Бразил претрпеа големо разочарување по елиминацијата од Белгија (1-2), во синоќешното четврт-финале на Светското првенство во Русија. 

Се намалува бројот на навивачите

Главниот град на Русија, Москва, како и остатокот на Русија, изминативе денови и недели беа преплавени од фудбалски навивачи од целиот свет, се разбира...