Ознака: навивачи

Ласица им се извини на македонските навивачи за некоректниот гест

Дисцилплинската комисија на Европската ракометна федерација (ЕХФ) го казни црногорскиот ракометар Марко Ласица со 5.000 евра (од кои 2.000 евра се условна казна на...

„Европско од сон“ е подарок од македонските навивачи

„Европско од сон“ е насловот на новата спортска химна со која ќе ги бодриме македонските ракометари што ќе настапат на Европското првенство, кое почнува...

Ништо нема да ја поколеба „Фалангата“ во бодрењето на Македонија

Се очекува арената „Феникс“ во унгарски Дебрецин да биде бојадисана во „црвено-жолто“ на мечевите на македонската ракометна репрезентација на Европското првенство кое почнува денес,...

Битолските навивачи заминаа за Унгарија да ја бодрат Македонија на ЕП

Група љубители на ракометот од Битола заминаа за Дебрецен, Унгарија, да ја бодрат ракометната селекција на Македонија на првиот натпревар на Европското првенство кое...

Угостителите во Букурешт задоволно тријат раце по инвазијата од македонските навивачи

Фудбалската репрезентација на Македонија завчера го напушти Букурешт и се пресели во Амстердам, каде што ќе го одигра последниот натпревар на Европското првенство. Македонија...

На натпреварот МЗТ-Еуро Никел дошле навивачи, интервенираше полицијата

Речиси цела трибина навивачи имаше во салата „Јане Сандански“ на мечот меѓу МЗТ-Еуро Никел, иако присуство на навивачи не е дозволено на натпревари во...

Во Црна Гора од утре дозволено присуство на публика на стадионите

Од утре во Црна Гора ќе бидат дозволени приватни и јавни отворени собири со присуство до 50 лица и почитување на препораките на Институтот...

МВР: Досега 16 лица се повикани во станица поради навивачките инциденти

Скопската полиција во изминатите денови интензивно работеше на расчистување на двата настани во кои беа инволвирани навивачки групи и граѓани во Скопје, на подрачјето...

На ракометот му требаат навивачи

Кај повеќе од 50 отсто од клубовите главниот приход во буџетот доаѓа од продажбата на влезниците, додека, пак, кај другите приходот е 30 до...

УЕФА ги разгледува опциите за враќање на навивачите

Европската фудбалска унија (УЕФА) одржа видеоконференција со националните асоцијации, на која разговараше за теми поврзани со рестартирање на натпреварувањата, како и за тоа кога...