Ознака: МХ17

Продолжува мистеријата за уривањето на летот МХ17

Холандија ги отфрли истражувањата на германскиот приватен детектив за уривањето на авионот на „Малезија ерлајнс“ во јули 2014 година. Во заклучоците на меѓународниот тим,...

Четворица обвинети за соборувањето на малезискиот авион во Украина

За првпат откако малезискиот авион „МХ17“ беше соборен во Украина, во јули 2014 година, издадени се обвиненија против осомничените во случајот, пренесува „Би-би-си“. Тројца Руси...