12.2 C
Skopje
20.9.2019 - 10:36

Ознака: Мухамед Зеќири

Убедени сме во успешноста на референдумот

Мухамед Зеќири, потпретседател на СДСМ Референдумската кампања завршува денеска. Успеавте ли како партија (СДСМ) да им ги претставите на гласачите аргументите за вашата референдумска опција? -...

Шилегов и Зеќири ќе сведочат за 27 април

Со сослушување на сведоци предложени од обвинителството во Кривичниот суд во Скопје денеска продолжува судскиот процес за случувањата во Собранието на Република Македонија на...

Зеќири: Напаѓачите ме бараа и мене, но не успеаја да ме...

Пратеникот Мухамед Зеќири во својство на сведок на денешното судско рочиште за нападот врз пратеникот Зијадин Села го препозна обвинетиот Александар Јаневски-Тошта. На сослушувањето, Зеќири...