26.9 C
Skopje
17.7.2019 - 19:09

Ознака: Мухамед Зекири

ДУИ и СДСМ меѓусебно си ја префрлаат топката

Пратеникот Мухамед Зекири од СДСМ вчера ги отфрли наводите на претсeдателот на парламентот Талат Џафери дека кој било пратеник од нивната пратеничка група имал...

Зекири: Вкупно 57 кандидати за антикорупционери

Вкупно 57 кандидати ќе се најдат во процесот за избор на седумчлената Антикорупциската комисија. Претседавачот со Комисијата за селекција на кандидатите, пратеникот Мухамед Зекири денеска...

Зекири: Толпата викаше „ќе ве убиеме сите“, Ѓорчев и Тодоров ги...

Пратеникот на СДСМ Мухамед Зекири, кој денеска сведочи за настаните од 27 април, рече дека бил во една од кабините за превод во галеријата...

Мухамед Зекири сведочи за насилствата во Парламентот на 27 април

Со сослушување на сведокот Мухамед Зекири почна денешното рочиште во Кривичен суд за настаните од 27 април минатата година во Собранието на Република Македонија. На...

Зекири најави кривични пријави за оддавање државна тајна

Кривични пријави за оддавање државна тајна за претседателот на Комисијата за надворешни прашања Антонио Милошоски и за лице од Кабинетот на Претседателот Ѓорге Иванов...

Мухамед Зекири ќе сведочи за нападот врз Села

Со давање исказ на сведокот Абдул Фета Аљими, кој е донесен од притвор, во Кривичниот суд денеска продолжи судскиот процес за обидот за убиство...