0.8 C
Skopje
17.1.2022 - 17:44

Ознака: мурињо

Мурињо стартуваше со победа на клупата на Тотенхем

На деби-мечевите како тренер на осум тима, од 2000-та наваму, Мурињо забележал пет победи и три ремија (овој пат над Вест Хем, 3-2). Ливерпул...

Ибрахимовиќ го поддржа Погба во спорот со Мурињо

За време на својот престој во Манчестер Јунајтед, Златан Ибрахимовиќ стана близок со најскапиот играч во историјата на „црвените ѓаволи“, Пол Погба. Францускиот играч...

Мурињо: Манчестер Јунајтед има иднина без мене и јас имам...

Поранешниот тренер на Манчестер Јунајтед, Жозе Мурињо конечно сподели мислење за неговиот престој во „Олд Трафорд“. Тој првично беше бркан по улиците на Лондон, но...

Мурињо пред отказот на Наполи му понудил 95 милиони фунти за...

Претседателот на Наполи, Аурелио де Лаурентис потврди за понудата на Манчестер Јунајтед за дефанзивецот Калиду Кулибали. Ова се случило пред разрешувањето на менаџерот на...

Манчестер Јунајтед го отпушти Мурињо

Англискиот премиерлигаш Манчестер Јунајтед го отпушти тренерот Жозе Мурињо по лошиот почеток на сезоната, објавено е денеска на клупската интернет страница. - Жозе Мурињо го...

И Лукаку незадоволен од Мурињо

Напаѓачот на Манчестер Јунајтед Ромелу Лукаку се придружи на своите соиграчи Пол Погба и Алексис Санчез во незадоволството кон менаџерот на тимот, Жозе Мурињо,...

Мурињо: Фелаини не е Марадона, но е многу важен фудбалер

Менаџерот на Манчестер Јунајтед, Жозе Мурињо не пропушти да го пофали Маруан Фелаини за неговата пожртвувана игра. Пред неколку дена, Белгиецот го реализира победоносниот гол...

Рекорди на Реал, Роналдо, Мурињо…

Роналдо е првиот со 100 победи во ЛШ, Реал 23-ти пат е осминафиналист, а Мурињо по 14-ти пат е во нокаут-фазата, без ниту еден...

Мурињо добива над 100 милиони фунти за засилувања

Раководството на Манчестер Јунајтед му одобри повеќе од 100 милиони фунти на тренерот Жозе Мурињо за нови играчи во зимскиот трансфер прозорец. Како што се...

Мурињо: И јас сум човек, критиките ми влијаат

Менаџерот на Манчестер Јунајтед, Жозе Мурињо призна дека неговата самодоверба е на ниско ниво поради безбројните критики кон неговата работа и постојаните шпекулации кога...