Ознака: Мун Јае-ин

Кој е генераторот за просперитетот на двете Кореи?

Претседателот на Јужна Кореја Мун Јае-ин и неговата администрација имаат големи планови за Корејскиот Полуостров, кои ја надминуваат нуклеарната тематика. Во последниот говор пред...

Јужнокорејскиот лидер на самитот Трамп – Ким?

Јужнокорејскиот претседател Мун Јае-ин можно е да учествува на најавениот самит помеѓу лидерите на САД и на Северна Кореја - Доналд Трамп и Ким...

Историска средба на корејските лидери

Во фокусот на разговорите помеѓу Ким Јонг-ун и јужнокорејскиот колега ќе биде потпишувањето мировен договор, денуклеаризацијата на Корејскиот Полуостров, а се претпоставува и дека...