30 C
Skopje
19.9.2018 - 17:35

Ознака: муниција

При претрес на куќа во Џепчиште откриена муниција и прибор за...

При претрес во куќа во тетовското село Џепчиште полицијата вчера открила повеќе парчиња муниција и прибор за чистење оружје. Како што информира МВР, вчера во...

Пукање со ќор фишек или со вистинска муниција

Од досегашната 27-годишна традиција на повеќепартиски плурализам во Република Македонија, не е забележано дека некоја влада (или министер) биле сменети со интерпелација. Во таа...