17 C
Skopje
24.10.2020 - 17:38

Ознака: муниција

Дрога и муниција пронајдени во дом на скопјанец

Основното јавно обвинителство Скопје отвори истрага против 28-годишен скопјанец кај кого била пронајдена дрога и оружје. - Осомничениот 29-годишник, на 28 септември, во неговото живеалиште...

Оружје и муниција пронајдени во куќа во Скопје, приведено едно лице

Разно оружје и муниција биле пронајдени во куќа во Скопје, а приведено е едно лице. Според информациите на МВР, полицијата поднесе кривична пријава против А.Љ....

Гранати и муниција пронајдени во близина на струшкото село Калишта

На нива меѓу струшките села Франгово и Калишта, полицијата денеска пронашла муниција, гранати и рачни фрлачи (РПГ). Од МВР информираат дека оружјето било пронајдено напладне,...

Бејрут е предупредување за потенцијалните „темпирани бомби“ низ светот

Експлозијата во Бејрут е мрачен потсетник за длабоко потресителен факт. Илјадниците тони амониум нитрат кои беа небезбедно складирани на пристаништето не се единствениот случај...

Дрога и муниција пронајдени во куќа во Ѓорче Петров

Полицијата уапси двајца скопјани на возраст од 25 и 32 години при извршен претрес во дом во населбата Ѓорче Петров. Како што информираат од МВР,...

Оружје и муниција откриени во куќа во Битола

Разни пушки, пиштол и муниција биле пронајдени во куќа во Битола. Според информациите на МВР, денеска, полицијата извршила претрес во домот на лицето Д.Г. (34)...

Оружје и муниција пронајдени во домот на гостиварец

Кај 42-годишен жител од гостиварското село Чајле пронајдени се оружје и куршуми. При претресот во неговиот дом пронајдени се пиштол „глок“ калибар 9 милиметри,...

Во домовите на тројца судии во Албанија, пронајдени муниција и илјадници...

Албанската полиција денеска потврди дека специјалните сили, врз основа на вчерашната наредба од Првостепен суд за тешки кривични дела, извршила претрес во домовите на...

Базата „Рамштајн“ ја доби најголемата залиха на оружје и муниција во...

Американската воeна база „Рамштајн“ во Германија деновиве ја прими најголемата пратка на оружје и муниција, во време кога силите на НАТО во Европа ја...

При претрес на куќа во Џепчиште откриена муниција и прибор за...

При претрес во куќа во тетовското село Џепчиште полицијата вчера открила повеќе парчиња муниција и прибор за чистење оружје. Како што информира МВР, вчера во...