Ознака: Мундобаскет

Попович на Мундобаскет ќе оди и без шампионот Лаури

Американската кошаркарска репрезентација остана без уште едно големо име, од составот за СП во Кина отпадна и ветеранот Кајл Лаури, плејмејкерот на НБА шампионот,...

Ќе се опорави ли повредениот Теодосиќ до почетокот на Мундобаскет?

Капитенот на кошаркарската репрезентација на Србија, Милош Теодосиќ, се повреди на подготвителниот меч на неговата селкција против Литванија одигран во „Штарк арена“. Теодосиќ во...